Zainteresowanie ludźmi

Tak sobie myślę, że prawdziwe zainteresowanie innymi ludźmi sprawia, że inni interesują się nami. Zgadzacie się ze mną? Jestem Ciekawy jakie są wasze doświadczenia z tym związane. Ja osobiście jestem święcie przekonany, że nie ma nic bardziej skutecznego i nic nie spotyka się z pewniejszą nagrodą niż szczere zainteresowanie innymi ludźmi. Jak pisał Dale Carnegie: Zjednasz sobie więcej przyjaciół w ciągu dwóch miesięcy, jeśli szczerze zainteresujesz się spawami innych ludzi, niż mógłbyś ich zdobyć w ciągu dwóch lat, skłaniając ich do tego, by się zainteresowali twoimi sprawami.

W tym artykule postanowiłem podać kilka przykładów, jak możemy okazać zainteresowanie innymi ludźmi. Zachęcam do uzupełnienia (w komentarzach) tego artykułu własnymi pomysłami i stosowanymi przez was praktykami.

zainteresowanie czlowiekiemOd czego zacząć? Jest tak wiele sposobów okazywania zainteresowania, jedne są proste inne trudniejsze. Swoje zainteresowanie można wyrazić choćby odpowiadając miłym głosem na telefon. Uśmiechając się, uczyć się imion i właściwego sposobu wymawiania obcych nazwisk. Pamiętając o urodzinach. Pytając ludzi, co robią w ciągu dnia. Ludzie natychmiast reagują na szczere oznaki ciepła. Świetnym sposobem na okazanie zainteresowania jest zwracanie uwagi na jakieś szczegóły i nawiązanie do nich. Może to być np. obraz na ścianie itp. Zrób uwagę, która wyraża zainteresowanie, podziw i życzliwość.

Dowody zainteresowania drugą osobą są jak klocki, z których buduje się ludzkie związki. Są potrzebne, bo w ten sposób mówimy jesteś dla mnie ważny, interesuję się twoimi sprawami.

Przyjazne i otwarte pozdrawianie jest równie ważne. A najważniejsze według mnie jest dobre słuchanie, oraz mówienie o tym, co interesuje twojego rozmówcę. Kolejnym wyrazem zainteresowania jest szczery szacunek do poglądów rozmówcy. No i jeszcze pochwała.

Ta lista to dopiero początek tego, jak pobudzić zainteresowanie ludźmi, zechcecie uzupełnić ją w komentarzach?

6 komentarzy


 1. To jest prawda, czym więcej pomagasz innym, tym bardziej interesują się również Twoimi problemami, niestety jednak nie zawsze to idzie w parze – tak powinno być, i tak kiedyś było, dziś jednak wielu leni patrzy na to aby ktoś im pomagał jednak oni nie chcą pomagać innym ;-) i to jest ten ból.
  Adrian Bysiak ostatnio opublikował..SnowboardMy Profile

 2. Niestety dzisiaj nawet osoby, którym pomagasz mogą odwrócić się od ciebie i zostawić się „na lodzie” gdy ty będziesz potrzebował pomocy, ale na szczęście nie wszyscy są tacy i znaleźć można jeszcze sporo osób, które potrafią wyciągnąć pomocną dłoń.

 3. jeśli dobrze pamiętam jedna z zasad karma mówi że czynione dobro powraca do czyniącego w innym terminie podobnie jest ze złem. Myślę że to logiczne jest rozwiązaniem dla świata. po pierwsze dla tego że nie jest utopijne a po drugie że jest naturalne. Myślę że każdy człowiek jest unikatem i wszyscy powinniśmy się podziwiać za tą oryginalność, a nie pogardzać sobą na wzajem. Niestety do tego czasu w tym życiu i czasie musimy przywyknąć do chamstwa innych ludzi, uodpornić się jednocześnie czyniąc dobro.
  omikron studio muzyczne ostatnio opublikował..MuzykaMy Profile

 4. Już od dłuższego czasu praktykuję pozytywne witanie się, i staram się słuchać ludzi jednak z tym też trzeba uważać bo niektórzy potrafią mówić bez końca pożerając cały Twój czas :)

  Ps. Jak nazywa się wtyczka społecznościowa pod Twoimi postami ? bardzo mi się podoba.
  Marcin Górski ostatnio opublikował..LooperMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge