Moje narzędzia do planowania

Każdy, kto poważnie myśli o samorozwoju, na pewno nieraz zastanawiał się jak poukładać własne sprawy i optymalnie wykorzystać swój czas, w ten sposób, aby nie zaniedbać ważnych dla nas zadań. Szukamy najbardziej dla nas odpowiednich narzędzi, które nam w tym pomogą.

Kiedyś szukałem elektronicznych rozwiązań, dzięki którym będę mógł skutecznie zarządzać sobą w czasie. Nawet znalazłem jedną bardzo interesującą aplikacje, która spełniała rewelacyjnie swoje zadanie. Jednak z czasem, gdy starałem się upraszczać i usprawniać swój system planowania, dochodziłem do wniosku, że jednak elektroniczne rozwiązania nie sprawdzają się w moim przypadku tak bardzo, jak zwykła kartka i długopis. Telefony, tablety i inne nowoczesne urządzenia mają niestety tą wadę, że lubią od czasu do czasu się zawiesić, rozładować, czy też nawet sprawić wiele problemów. O wiele łatwiej jest wyciągnąć długopis i kartkę i zanotować coś dla nas ważnego, niż wyciągnąć telefon i odpalić odpowiednią aplikację i wystukać w niej to, co jest w danej chwili dla nas istotne.

Nieustanne noszenie przy sobie stosu kartek, też nie jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego rozpocząłem rozglądać się za jakimś papierowym narzędziem, które ułatwi mi planowanie, notowanie oraz organizowanie własnego czasu. I znalazłem takie narzędzie, z którego korzystam już od roku. A jest nim MULTIPLANER, polski produkt, który idealnie spełnia swoje zadanie. Od czasu, gdy zacząłem korzystać z tego narzędzia, bardzo rzadko używam elektronicznych terminarzy i kalendarzy.

Jestem zachwycony tym narzędziem, dlatego postanowiłem podzielić się z Wami informacją na jego temat. W kolejnym artykule dotyczącym zarządzania sobą w czasie postaram się opisać bliżej to narzędzie i to w jaki sposób ja z niego korzystam, teraz odsyłam Cię na stronę, gdzie można zapoznać się z dostępnymi rodzajami multiplanerów. Być może tak samo jak ja, sam dostrzeżesz wartość takiego rozwiązania.

Zapraszam na stronę:

narzedzie do planowania

 

Na koniec dodam jeszcze tylko, że to narzędzie idealnie sprawdza się przy stosowaniu przeróżnych systemów zarządzania czasem. Każdy zwolennik GTD, Siedniu nawyków skutecznego działania, czy też ZTD zauważy, że trójdzielność tego narzędzia do planowania idealnie nadaje się do wdrażania tych tych systemów. Nie ma to znaczenia czy jesteś biznesmenem, ojcem, gospodynią domową… na pewno dostrzeżesz wartość tego narzędzia jeżeli sam je wypróbujesz.

3 komentarze


  1. też szukałem narzędzi najlepiej w internecie z synchronizacją z komórką, ale jestem przekonany że tradycyjny planer pozostanie moim przyjacielem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge