Jesz śmieci? Jesteś śmietnikiem!

Jesteśmy tym, co jemy. Człowiek, który chce być zdrowy, pełen energii i entuzjazmu, powinien odpowiedzialnie dobierać sobie pożywienie.

Zapraszam do obejrzenia filmu Jedzenie ma znaczenie. Jest tu ukazana smutna prawda o obecnych czasach i o odżywianiu.

7 komentarzy


 1. Prawdę mówiąc teksty z serii: „Jesteś tym…” trochę mnie denerwują. Można to nazwać w zupełnie inny sposób a tak staje się to zbyt oklepane.

  Ostatnio słyszałem: „Człowiek jest tym, o czym przez cały dzień myśli” (Ralph Emerson)

  Dopóki jednak nie będzie działania to żadna z tych fraz się nie sprawdzi.

  1. Według mnie, tekst ten to nic innego, jak parafraza prawa „przyczyny i skutku”, innymi słowy, „co zasiejesz, to zbierzesz”. Jeżeli przyczyną jest złe odżywianie, to skutkiem będzie złe zdrowie, jeżeli przyczynami są złe negatywne myśli, to nasze samopoczucie, warunki też będą negatywne.
   Sławek ostatnio opublikował..Jesz śmieci? Jesteś śmietnikiem!My Profile

 2. Unikam śmieciowego jedzenia, bo szanuję siebie i swój organizm i chciałabym żyć w zdrowiu przez długie lata. Żadna nowość. Szkoda , że młodzi tego nie rozumieją na razie , bo kiedyś zapłacą za to :(

  1. Dbanie o zdrowie i o właściwe odżywianie się jest wyrazem miłości i szacunku do siebie samego, a co za tym idzie również przyczynia się do zwiększenia poczucia własnej wartości. Cieszę się, że coraz więcej ludzi dostrzega jak bardzo ważne jest umiejętne troszczenie się o swój organizm.
   Sławomir Stolarczyk ostatnio opublikował..Poczucie własnej wartościMy Profile

 3. Unikanie śmieciowego jedzenia nie jest w dzisiejszych czasach zbyt łatwe. Z każdej strony fundują nam chemię – obawiam się, że nawet niejedna woda mineralna ją zawiera. Najlepsze jedzenie, to jedzenie wiejskie, przyrządzane metodami tradycyjnymi, ale spróbujcie znaleźć takie w mieście. Sklep ze zdrową żywnością? Może zdrowszą, ale nie taką.

  Ostatnio miałem okazję spróbować mleka prosto od krowy. Wiecie, że jego smak jest kompletnie inny niż tych kartonikowych czy też woreczkowych? Że pachnie, a po pozostawieniu w ciepłym miejscu ładnie się kwasi? Spróbujcie to zrobić z mlekiem z marketu …

  Podobna sytuacja jest z mięsem, przetworami. Jak w dzisiejszych czasach jeść zdrowo? Ja odpowiedzi nie znam.

  1. Mamy takie porąbane czasy, że pakujemy chemię wszędzie gdzie się da, bo to w masowej produkcji wychodzi taniej, niż naturalne nawozy, itp. A szkoda, bo za jakiś czas odczujemy to wszyscy.

   Dobrze, że jeszcze możemy sami decydować jakie produkty kupimy i z czego będziemy rezygnować. Chociaż przez takie świadome wybory żywności choć trochę mamy wpływ na nasze życie i zdrowie.
   Sławomir Stolarczyk ostatnio opublikował..Scenariusz na życieMy Profile

   1. Sprawy nie ułatwia fakt, że nie wszystko co naturalne, dla każdego musi być zdrowe. Soja zawiera związki przypominające estrogeny. Nie jest przez to korzystna dla mężczyzn a w skrajnych wypadkach może przyczynić się u nich do powstania raka piersi!
    Iza ostatnio opublikował..Dieta dla włosówMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge