Biedni i Bogaci

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku, w którym dostrzeżesz trzynaście różnic w myśleniu ludzi bogatych i biednych. Film ukazuje jak bardzo bogaci różnią się mentalnie od ludzi biednych.

Bogaci i Biedni, a tak różni mentalnie…

2 komentarze


 1. Ogólnie filmik jest bardzo fajny, zastanawia mnie tylko jedno: mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach (zwłaszcza w internecie, w branży rozwojowo-sukcesowej) traktuje się tą „biedę” jako coś koniecznie złego. W filmiku nie podoba mi się sformułowanie „pogodzeni ze swoim losem” (0:19). Pogodzenie się ze swoim losem jest często objawem bardzo zdrowym, bo nie zawsze mamy możliwość zmienienia jakiejś części naszego życia.
  Oczywiście poprzedni akapit trzeba dobrze rozumieć, bo niejedna osoba przeczyta i powie: „jaaaa toooo w swooooim życiu już nic nie osiągnęęęę, pogodzę się z tym jaaak wygląąąda moje żyyycie” ;) i będzie się tłumaczyła sama przed sobą.
  Wykładowca mojej Pauliny jest psychologiem. Dobrym, pewnie nawet bardzo, bo Paulina mówi, że taki freak na punkcie psychologii. Miał możliwość wykładania w większym mieście niż robi to teraz, za większe pieniądze, ale nie skorzystał – został tu gdzie jest, ze względu na żonę. I jest szczęśliwy i „pogodzony ze swoim losem”.
  Nie dajmy się zwariować :) A poza tym – tak jak mówiłem – filmik jest bardzo fajny!

  1. Ja myślę, że sfera fizyczna, w tym finansowa jest bardzo ważna dla naszego życie, jednak uważam, że równolegle z tą sferą musimy również rozwijać własną duchowość, bez której nie będziemy potrafili zarządzań właściwie naszym bogactwem.
   Sławomir Stolarczyk ostatnio opublikował..Rozwój duchowyMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge